O Travelissimo

Podróżniku, witamy Cię na Travelissimo!

Czy Travelissimo narodziło się z naszej pasji do długich spacerów po klimatycznych miastach i miasteczkach Europy? Tak, ale i z potrzeby chwili naszych bliskich. Ponieważ ci wielokrotnie podpytywali nas „co trzeba zobaczyć w…?”, postanowiliśmy w końcu odpowiedzieć w możliwie najbardziej wyczerpujący sposób – im i każdemu z Was. Wspólnie stworzyliśmy miejsce w sieci, w którym bezpłatnie zamieszczamy spacerowniki po atrakcyjnych europejskich miastach. Pobrane spacerowniki możecie swobodnie wydrukować w formacie A4 lub zapisać na dyskach swych smartfonów i zabrać ze sobą w drogę. Dzięki nim Wasze podróże staną się -ISSIMO!

„TRAVEL” to z angielskiego „podróż”, no pewnie.
Ale co w naszym projekcie oznacza „-ISSIMO”?

  • „I” JAK INSPIRUJEMY

Mimo że nie dajemy wiary hasłom typu „5 miejsc, które musisz zobaczyć w…”, to by podsunąć Wam sugestie i natchnąć Wasze zwiedzanie, każdy ze spacerowników zaopatrzyliśmy w listę 10 miejsc wartych co najmniej rzucenia na nie okiem. Jest to nasz subiektywny wybór, oparty w większości na własnych doświadczeniach, dlatego liczymy, że wybaczycie nam, gdy któryś z monumentów nie przypadnie Wam do gustu. Dodaliśmy również atrakcję z bliższej lub dalszej okolicy, która nie mieści się na mapie. Jeśli zatem w zwiedzanym mieście pozostanie Wam odpowiedni zapas czasu, wyśledźcie na spacerowniku ikonkę uśmiechu i skorzystajcie ze wskazówek, by dotrzeć w rekomendowane miejsce.

  • „S” JAK SPACERUJEMY

Zaufajcie nam: spacer to najlepszy sposób, by poznać miasta i miasteczka. Pozwólcie, by stopy zaniosły Was tam, dokąd podążyć zapragną Wasze oczy. Pamiętajcie tylko, by do plecaka spakować wygodne buty – zwłaszcza, kiedy udajecie się do miast wzniesionych tarasowo na wzgórzach lub których starówki w całości wyłożone są kocimi łbami.

  • „S” JAK SMAKUJEMY

Wkrótce nasze spacerowniki wzbogacimy o „turystyczną informację kulinarną”, bowiem głęboko wierzymy, że kuchnia to nieodłączny element tradycji odwiedzanego regionu, którego nie wolno pominąć. Przebywając w obcym miejscu, skuście się na posmakowanie lokalnych specjalności – i tych na talerzu, i tych w kufelku czy kieliszku. Jeśli to możliwe, wybierajcie kawiarnie, bistra i bary, w których stołują się miejscowi – niech ich rekomendacja posłuży Wam za najlepszą gwarancję.

  • „I” JAK INFORMUJEMY

Śledźcie nasze mikroblogowe profile na Facebooku i Twitterze, na łamach których będziemy dzielić się z Wami wiadomościami ze świata podróżniczego. Publikujemy tam również autorskie artykuły i komentarze, omawiające bieżącą sytuację w szeroko pojmowanym świecie turystyki i podróży, panujące trendy oraz prognozy na przyszłość.

  • „M” JAK MONITORUJEMY

Codziennie surfujemy wytrwale po systemach rezerwacyjnych przewoźników i touroperatorów, wyławiając dla Was prawdziwe podróżnicze perełki. O okazjach na promocyjne ceny biletów lotniczych, autokarowych oraz całych pakietów wakacyjnych zawiadamiamy Was również na naszych profilach na portalach społecznościowych. Bądźcie z nami, by nie przegapić okazji!

  • „O” JAK ORIENTUJEMY

Podróżowanie z mapą w ręku ma wiele niewątpliwych atutów, spośród których na pierwszym miejscu plasuje się orientacja w przestrzeni. Jeśli nawet dacie się oszukać intuicji i zboczycie z trasy, gubiąc się (do czego właściwie… gorąco zachęcamy!), w razie potrzeby błyskawicznie odnajdziecie swe położenie po konsultacji z mapą. Pamiętajcie, że zaznaczone na spacerownikach atrakcje i monumenty nie muszą być wyłącznie przedmiotami zainteresowania, ale doskonale spiszą się też w roli punktów orientacyjnych.

Mamy w głowach mnóstwo pomysłów na dalszy
rozwój projektu Travelissimo, zatem śledźcie nas,
by z Waszych podróży wyciskać jeszcze więcej!

Materiały graficzne użyte w mapach Travelissimo pozyskano ze źródeł, udostępniających je na otwartych licencjach ze zgodą na modyfikacje: Commons.Wikimedia.org, Wikipedia.org, Flickr.com, Pixabay.com, Maxpixel.FreeGreatPicture.com, PublicDomainPictures.net, GoodFreePhotos.com, PXHere.com, Pexels.com, a także z kolekcji własnych autorów Travelissimo. Warstwy map pochodzą z portalu OpenStreetMap.org, gdzie oferowane są na otwartych licencjach CC ze zgodą na modyfikacje.